ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13568379
*
nr 1356 8379
Spegel
Ek, 1960-tal, Glasmäster Markaryd, 122x44 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2020
kl 20:38:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 05:12:46
1
350 kr
24/10 14:20:12
2
450 kr
24/10 14:35:36
3
450 kr
24/10 14:35:36
2
450 kr (Budbetjänt)
24/10 14:35:54
3
500 kr
26/10 18:48:05
2
600 kr
26/10 19:30:40
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasmäster markaryd spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1356 8379
Spegel
Ek, 1960-tal, Glasmäster Markaryd, 122x44 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 05:12:46 | 1 | 350 kr |
24/10 14:20:12 | 2 | 450 kr |
24/10 14:35:36 | 3 | 450 kr |
24/10 14:35:36 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
24/10 14:35:54 | 3 | 500 kr |
26/10 18:48:05 | 2 | 600 kr |
26/10 19:30:40 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glasmäster markaryd spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20